Get Adobe Flash player
Polish English French German Norwegian

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą : Helena, Ilona, Bogusław

Faza Księżyca

Galeria

Zaloguj się !

Aby mieć dostęp do wszystkich komponentów Członek Koła musi się zalogować.

Odwiedziny

133019
DziśDziś30
WczorajWczoraj101
Ten TydzieńTen Tydzień759
Ten MiesiącTen Miesiąc2241
Wszystkie DniWszystkie Dni133019
Zalogowani 0
Goście 6

Szukaj

oak top

 W Sierpniu polujemy na:
                    jelenie szlachetne byki1dziki- odynce wycinki przelatki warchlaki lochy1

 

Przez cały rok wolno polować na:Norki amerykańskie, jenoty i szopy pracze. Na lisy, borsuki, kuny, tchórze przez cały rok polujemy w obwodach łowieckich, w których występuje głuszec lub cietrzew. Ponadto na lisy przez cały rok polujemy w obwodach łowieckich, w których prowadzono w ostatnich 2 latach kalendarzowych zasiedlenia zająca, bażanta lub kuropatwy. Na piżmaki polujemy przez cały rok na terenach rybackich obrębów hodowlanych. Na dziki: odyńce, pozostałe oraz warchlaki, przy czym za warchlaki uznaje się dziki od dnia urodzenia do 31 marca następnego roku kalendarzowego.

Zwierzyna

  ·         Zaczyna się sezon polowań na jelenie byki.

  ·         Kończy się ruja saren.

  ·         Od połowy miesiąca zaczyna się również sezon na ptactwo (kaczki, grzywacze, łyski).

  ·         Młode kuropatwy już dobrze radzą sobie z lataniem.

  ·         Lisy w poszukiwaniu myszy wychodzą na ścierniska.

Gospodarka

  ·         Cały czas dokarmiamy dziki w lesie. W ten sposób próbujemy zmniejszyć szkody w uprawach rolnych, a ponadto zatrzymujemy dziki w lesie.

  ·         W zależności od tego, kiedy zaczęły się żniwa, zaczynamy polować na ścierni na dziki.

  ·         Rozpoczyna się okres żniw. W pierwszej kolejności przystępujemy do koszenia owsa na snopówkę, aby zapobiec obsypywaniu się ziarna, w późniejszym terminie kosimy owies na ziarno.

  ·         Po skoszeniu owsa poletka możemy obsiać saradelą, kapustą, jarmużem lub rzepakiem. Im szybciej to zrobimy, tym więcej pokarmu zwierzyna będzie miała na zimę.

  ·         Pilnujemy pól z kukurydzą, gdyż kolby zaczynają dostawać mleczka.

  ·         Sierpniowy urlop to dobry czas na budowę ambon i ich remont. Należy pamiętać, aby miejsce na budowę ambony było wcześniej ustalone z leśniczym lub rolnikiem, na którego polu chcemy postawić ambonę.

  ·         Podczas spacerów w łowisku warto sprawdzić, czy oczka wodne nie powysychały i czy lizawki są pełne soli. W sytuacji, gdy brakuje jednego i drugiego, należy w ramach swoich możliwości jak najszybciej to uzupełnić.

  ·         Po wcześniejszym przygotowaniu łowiska, w szczególności zredukowaniu dużej liczby drapieżników, wpuszczamy kilkutygodniowe bażanty i kuropatwy. Przedtem warto porozumieć się z innymi kołami, aby włączyły się do akcji. Wtedy nasz trud i pieniądze nie pójdą na marne. Jeżeli koło wpuszcza regularnie bażanty i kuropatwy, warto zastanowić się nad własną wolierą

Obowiązki zarządu

Zarząd koła ustala kalendarz polowań zbiorowych na dany rok, który zostaje następnie przez sekretarza koła przesłany do wszystkich członków koła oraz do gmin i nadleśnictw na terenie obwodu. Zarząd powinien przeprowadzić szkolenie strzeleckie przed sezonem na kaczki oraz szkolenie z bezpieczeństwa na polowaniu indywidualnym.

źródło : www.pzlow.pl